2018-2019 н.р.

Не забудемо ніколи  цей  вкарбований у нашу долю день

Війна – це жахлива трагедія в житті кожного народу. За всю історію людства не було таких катастроф та стихійних лих, які забирали б більше життя, ніж війна.

Все менше й менше залишається ветеранів серед нас, Ми – останнє покоління, яке ще може почути про Велику Вітчизняну війну від її учасників. І один із найголовніших наших обов’язків перед тим, хто залишився – пам’ятати про подвиги наших ветеранів.

 

Ми не повинні забувати Велику Вітчизняну  війну, щоб не допустити іншої. І пам’ятати тих, кого вже немає.

Темою виховної години , яка пройшла 04.11.2016 року у 8-Б класі була «Лист у минуле …» Діти згадували всіх тих, хто кував для нас Перемогу. Кожен у цей день мав змогу висловити слова подяки ветерану, написавши лист.

 

Ось і уривок із листа Гарасимець Анни:

«Я завжди згадую всіх тих, чиє життя забрала війна. Низько вклоняюсь та складаю глибоку пошану Вам, дорогий ветеране. Ви на своїх плечах винесли тягар війни, врятували Батьківщину від поневолення, підняли її з руїн у повоєнні роки, на новий рівень відродили економіку, науку і культуру.

 

Без Ваших трудових подвигів  не було б України як держави. Шановний ветеране! У моїй пам’яті назавжди залишиться Ваш урок часті й слави, героїзму і самопожертви, патріотизму і вірності Вітчизні. Я і мої ровесники пишаються тим, що живемо в тій місцевості, де пройшли Ваші дитячі та юнацькі роки, дихаємо тим повітрям, яким дихали Ви, милуємося тими краєвидами, які були рідними для Вас.

 

Кілька років у школі працює історико - краєзнавчий музей. Багато зусиль було прикладено, для того щоб відвідувачам було цікаво і затишно у цьому приміщенні.

Виставкова зала налічує декілька експозицій. Серед них «Зв'язок поколінь» висвячена тим людям, які захищали Батьківщину від німецько –фашистських нападників, виконували свій інтернаціональний обов’язок в інших державах, які сьогодні відстоюють незалежність України на східному  кордоні нашої держави.

Сімдесят  один рік линув відтоді, як закінчилася Друга Світова війна, у живих осталось небагато тих, хто воював на тій страшній війні, хто бачив смерть друзів, близьких на власні очі. Але тим небагатьом було б про що поговорити із воїнами – афганцями, із бійцями АТО.

Шкода , що нашим чоловікам доводиться воювати, але ми гордимося, що маємо таких сміливих, відважних земляків.

Експозиція «Зв'язок поколінь» представлена світлинами періоду Другої світової війни,Афганської війни,АТО; нагородами якими були відзначені воїни –афганці, роботами наших дітей, які на передовій підтримували дух героїв сьогодення.

Зустріч воїнів інтернаціоналістів

15.02.2016 року в стінах школи відбулася зустріч учнів з воїнами – інтернаціоналістами. Про події, що не залишать байдужим нікого, згадали в літературно - музичній композиції « Ти вічний біль,Афганістан» ( 8-Б клас, класний керівник Москаленко Н.Г.)

Воїни – інтернаціоналісти поділилися з учнями своїми спогадами про часи, проведені в Афганістані. Учасники зустрічі мали можливість переглянути експозицію шкільного музею «Зв'язок поколінь», у якій представлені матеріали присвячені людям, що захищали Батьківщину від німецько - фашистських загарбників, виконували інтернаціональний обов’язок в інших державах, які відстоюють незалежність України. На зустрічі був присутній сільській голова Петренко В.І., який привітав воїнів, подякував за мужність, відвагу і сказав, що вони є справжнім прикладом для підростаючого покоління.

Воїни –інтернаціоналісти ,які були присутні на зустрічі:

Лесик Анатолій Миколайович

Борисенко Анатолій Григорович

Яковлєв Олександр Миколайович

Москаленко Юрій Петрович

Юхта Вячеслав Іванович

Потьомка Дмитро Миколайович

Мозговий Анатолій Михайлович

Романенко Володимир Іванович

Ткаченко Володимир Миколайович

 

Сербин Олександр Володимирович

Поновлення інформації про учасників АТО 

Науменко Ігор Олександрович. 1982 року народження.  Мобілізований 3 квітня 2014 року в Національну гвардію України.  Почав проходити службу у Маріуполі, сектор –М.  13 січня  2015 року був командирований на Придністровський кордон, село Павлівка. Нагороджений  медаллю «Учасник АТО.»                                                  

Шевчук Григорій Анатолійович. 1971 року народження.  Мобілізований 8 березня 2014 року .        Демобілізований 20 березня 2015 року.   Танкіст. Проходив службу у 72 бригаді ( м. Біла Церква),          перепідготовку –« Десна» Остер , продовжив службу у Мелітополі  Запорізької області , брав участь у боях під Волновахою.                                      

Мартиненко Роман Анатолійович. 1986 року народження.  Мобілізований 19 серпня 2014 року, демобілізований 1 вересня 2015 року. Служив сапером у 72 бригаді.          Знаходився у зоні АТО в селищі Гранітне  Донецької     області. Здійснював бойові виходи в Старогнатівку та під Білу Кам янку на  мінування проходів та доріг. Нагороджений такими відзнаками: нагрудний знак  «Гвардія» ,медаль « За оборону рідної Держави»,   медаль « За заслуги» ,   нагрудний знак  «Гідність та Честь», відзнака «За вірність Присязі».

Маляренко Станіслав Григорович 22.10.1965 рік.Мобілізований   у лави  армії  05.09.2014 року. Місце служби – 25ОМПБ «Київська Русь» Брав участь у битві в м. Дебальцеве Демобілізований  13.10.2015 року

Має нагороди :  « «Учасник бойових дій», « За україну , за її Волю», «Відзнака за події м. Дебальцево» «За оборону Дебальцево», «За вірність Народу Українии», «Нагрудним знаком 25батальйону «Київська Русь»»,вища відзнака Народного Руху України «За заслуги перед українським народом ІІ ступеня».

 

Має поранення: поранення в живіт. Контузія при виході з м. Дебальцево.

счетчик посещений

Сайти

Бібліотека книг українською

Щоденник

Вікіпедія

www.uk.wikipedia.org              

Острів знань

Освіта. ua

Нормативні документи про освіту МОН України

Життя школи